czwartek, 18 kwietnia 2019

Kim jest partner w korporacji

Kim jest partner w korporacji

Kogo zatrudniają w korporacjach i ile można zarobić? Może mieć zaburzenie narcystyczne Warszawskie biuro, jakich wiele. Dookoła mężczyźni w koszulach, kobiety w garsonkach. Zwykle siedzą przy komputerach, przyciskając do ucha słuchawki telefonów. Skoro w korporacji łamane są normy społeczne, w ich miejsce.


Niezależnie jednak od tego jak wykorzystywane są te skróty, warto wiedzieć, z kim spotkamy się na rozmowie, jeśli dostaniemy informacje, że rekrutować będzie nas CEO lub CMO. Najważniejszy jest CEO – Chief Executive Officer – jest to stanowisko najwyższe w danej firmie. Na biurowe plotki nie ma mocnych, nie da się ich uniknąć.


Wystarczy przejechać się windą albo wyjść na papieroska, aby zdobyć informacje kto z kim poszedł na lunch? Ale dwa są najbardziej jaskrawe. Plus jest krótki i oczywisty. Start-up zarabia i się rozwija, korporacja ma szybki i tani efekt. Minus z szerszego punktu widzenia jest czasem nawet niebezpieczny.


Mija parę lat i ktoś w korporacji, tej czy innej, wreszcie dochodzi do wniosku, że po co ciągle płacić jak można ten start-up po prostu kupić. Nierzadko osoby, które natknęły się na zawód partnera biznesowego zastanawiają się jakie są warunki pracy w charakterze partnera, jakie są jego obowiązki, przywileje czy wymagania stawiane kandydatom ubiegającym się na to stanowisko pracy. Odnajdą się w nich przede wszystkim osoby mobilne, energiczne i odporne na stres, ale nie indywidualiści - mówi Justyna Bednarczyk-Wilgos, psycholog i doradca zawodowy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Pracuje w korporacji i chciałbym aby we wszystkich małych i polskich firmach wyglądało podejście do spraw seksu w miejscu pracy lub pracownikami, które w korporacjach jest o wiele bardziej wolne od molestowania, seksistowskich zachowań niż ma to miejsce w małych foremnych. Po pierwsze jest to bardzo rygorystycznie przestrzegane.


Taki komunikat w formie zachęty do pracy należy traktować jako przejaw poczucia potęgi światowej korporacji, jaką przecież jest PricewaterhouseCoopers – mówi psycholog biznesu Leszek. Wpis o tytule tego nagłówka miałem już przygotowany jakiś czas temu. Praca w dużej firmie ma swoje zalety i wady.


Teraz nadszedł najlepszy moment aby go opublikować. Nie piszę go tylko z perspektywy ostatniej współpracy, ale też tych poprzednich. Postaram się być obiektywny, choć to zapewne będzie.


Niestety nie wiedzieliśmy, że ktoś taki pomysł już wdraża w życie – opowiada 30-letni Kamil, który w korporacji pracował od połowy studiów, stopniowo awansując, aż do wysokiego. Krząta się po firmie, rozwiązuje sprawy pozornie nierozwiązywalne, wie, co zrobić, żeby wszystko co związane z czynnikiem ludzkim było załatwione szybko, etycznie i oczywiście zgodnie z prawem. Kim jest HR business partner i dlaczego go potrzebujesz? Oczywiście HR business partner.


Często ktoś kto z Tobą negocjuje warunki umowy lub dostawy nie jest osobą decyzyjną. W korporacjach pracuje wiele osób. Często trudno nawet taką osobę znaleźć lub okaże się, że jest w innej części świata, w innej strefie czasowej. Decydentów może być kilku i każdy z nich podejmie daną decyzję z innego powodu.


Ten partner jest komplementariuszem, jeżeli kancelaria jest pro­wa­dzo­na w formie spółki komandytowej. Wówczas jego naz­wis­ko będzie uwidocznione w nazwie spółki. Jego gabinetu wypa­truj w głównej części kancelarii.


To tam będą przyjmowani najważniejsi klienci i to tam będzie zapadała większość decyzji. Korpostartup ma wesprzeć duże korporacje w kooperacji ze startupami oraz pokazać jak stworzyć i rozwinąć dedykowane narzędzia do współpracy. Książka tłumaczy sposób funkcjonowania startupów oraz prezentuje ekosystem, który jest wokół nich zbudowany, na który składają się. Według Santorskiego reakcja depresyjna na pracę w korporacji raczej dotyczy kogoś, kto nie potrafi radzić sobie konstruktywnie z naciskiem, frustracją, presją czasu czy kontrolą. Osoba dojrzała, silna, będzie umiała wycofać się miejsca, które jej nie pasuje.


Polsce bo nigdy w PL nie pracowalam, ale w UK czy USA ( w tych dwoch krajach pracowalam) pracuje sie z podobna intensywnoscia w instytucjach panstwowych czy korporacjach. Zaleta pracy w korporacjach na zachodzie jest to ze istnieje pewna elastycznosc czyli wiele osob pracuje w swiecie wirtualnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty