piątek, 16 lutego 2018

System informatyczny lasów państwowych

System informatyczny lasów państwowych

System Informatyczny Lasów Państwowych można zaliczyć do największych przedsięwzięć informatycznych, realizowanych obecnie w Polsce. Ma on funkcjonować w skomplikowanym organizmie prawno–gospodarczym – Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe, które w imieniu Skarbu Państwa zarządza lasami, zajmującymi powierzchni kraju. Dokumentacja SILP dostępna jest dla pracowników Lasów Państwowych korzystających z sieci WAN LP.


System informatyczny lasów państwowych

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności. Wyłączenie Centrum Podstawowego. Prace serwisowe w głównej serwerowni. Bank Danych o Lasach to rozbudowany system informatyczny gromadzący, przetwarzający i udostępniający informacje dotyczące lasów wszystkich form własności na terenie Polski. Bank dostarcza informacji na potrzeby statystyki publicznej, krajowej jak międzynarodowej, a także planowania przestrzennego.


Stanisława Kostki Wisińskiego. Funkcjonuje w skomplikowanym organizmie prawno–gospodarczym – Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe, które w imieniu Skarbu Państwa zarządza lasami, zajmującymi powierzchni kraju. Kontakt: Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych. Każdy leśniczy przy odbieraniu pozyskanego drewna posługuje się dziś tzw.


Usprawni to obieg informacji między nadleśnictwami, regionalnymi dyrekcjami i dyrekcją generalną. Najpierw na poziomie nadleśnictw, a następnie na szczeblu regionalnym i centralnym. Początkowo działał jako baza danych w trybie tekstowym. System ten obsługuje ok uŝytkowników we wszystkich jednostkach organizacyjnych LP tj.


Zasoby leśne w zarządzie Lasów Państwowych Forest resources managed by the State Forests Powierzchnia lasów w zarządzie Lasów Państwo-wych według wieku drzewostanów i województw Forest area managed by the State Forests by age class of tree stands and voivodships. Aktualizacja bazy geometrycznej powinna być prowadzona łącznie z aktualizacją powiązanej z nią bazy opisowej. Gdy obie te bazy, LMN i SILP, są synchronicznie aktualizowane, możemy mówić o procesie aktualizacji systemu informacji przestrzennej dla nadleśnictwa.


LAS, systemy internetowej sprzedaŜy drewna, itd. Pierwsze szkolenie centralne zorganizowane przez Instytut Badawczy Leśnictwa na zlecenie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych dla pracowników dyrekcji regionalnych i nadleśniczych aspirujących do stworzenia u siebie mapy numerycznej. WAN – należy przez to rozumieć rozległą sieć informatyczną LP, realizującą połączenia z Internetem, portalami Lasów Państwowych i komputerami jednostek organizacyjnych. LMN – należy przez to rozumieć Leśną Mapę Numeryczną. Nadleśniczy Nadleśnictwa Żmigród - Jan Serniak.


Informacje o zbiorze, zapasie nasion i szyszek wg gatunków drzew, zatrudnieniu wg grup pracowników, sprzedaży drewna, pożarach lasów, przychodach, kosztach, należnościach, zabowiązaniach, majątku obrotowym i źródłach jego finansowania. SILP Web – należy przez to rozumieć raporty i aplikacje SILP w wersji graficznej. LSR – należy przez to rozumieć Lokalny System Raportowania.


CSR – należy przez to rozumieć Centralny System Raportowania. Co roku musi ona zostać zaktualizowana. SIP – należy przez to rozumieć System Informacji Przestrzennej w LP, 15. BIP – należy przez to rozumieć Biuletyn Informacji Publicznej, 16.


Ważnym elementem w zarządzaniu gospodarką leśną jest odpowiednio zaprojektowana sieć drogowa. Administruje dwoma centrami przetwarzania danych na potrzeby LP oraz świadczy wsparcie dla tysięcy użytkowników końcowych. Korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie infrastruktury systemowo sprzętowej. Zakład Informatyki Lasów Państwowych – utrzymuje i rozwija system informatyczny Lasów Państwowych (system klasy ERP).


Lasów Państwowych, d) DGLP – należy przez to rozumieć Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych, e) Regionalnej Dyrekcji lub RDLP – należy przez to rozumieć Regionalną. ZUS – Zakład Ubezpieczeń Społecznych. SILPweb – centralny system danych. Leśniczych wyposażono w Rejestratory leśniczego. W Lasach została stworzono sieć rozległą VAN, która pozwala na bieżące monitorowanie całej gospodarki leśnej, analizę zjawisk oraz optymalizację decyzji w zakresie gospodarki leśnej.


System ten wprowadzał, modyfikował ówczesny szef naszego nadleśnictwa mgr inż.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty