czwartek, 1 listopada 2018

Słabe strony pracownika ocena

Pytanie o słabe strony kandydata pojawia się nader często w rozmowach kwalifikacyjnych, a jednak wciąż budzi konsternację. Czy szczera odpowiedź może zdyskwalifikować kandydata? Firma zatrudniająca nowych pracowników zawsze bierze na siebie ryzyko złego wyboru. Słabe: nigdy nie pisze się o swoich słabych stronach taka jest zasada.


Pracodawcy często tak formułują ankietę, aby pracownik wypełnił również tę część ale absolutnie nie należy wywlekać swoich słabych stron. Każdą złą stronę warto rozpatrzeć w ten sposób, to naprawdę może pomóc i sprawić, że pytanie o słabe strony pracownika nie będzie dla nas żadnym problemem.

Możemy również opowiedzieć o czymś, co w żadnym stopniu nie wiąże się z pracą, którą chcemy dostać. Ocena okresowa pracownika nie jest – jak niekiedy uważają pracownicy – wyłącznie narzędziem do kontroli. Umiejętnie dobrana i przeprowadzona pomoże podwładnym rozwijać kompetencje oraz osiągać coraz lepsze wyniki w swoich działaniach.


Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej, warto wcześniej stworzyć listę swoich cech, które uważamy za mocniejsze i słabsze strony naszej osobowości. Przykładowe słabe strony na rozmowie kwalifikacyjnej, które w niektórych sytuacjach okazują się zaletami, to chociażby: chęć pomagania, empatia, przywiązanie do szczegółów, gadatliwość. Empatia – w pracy pielęgniarki, psychologa lub pracownika socjalnego jest cechą wymaganą. Oceny pracownicze są obecnie w zakładach pracy standardem.


Zdarzają się sytuacje, że źle przeprowadzona ocena przynosi szkodę zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy. Które mocne strony pracownika najlepiej przedstawić pracodawcy?

Jak odpowiedzieć na pytanie o słabe strony? Jaki wpływ na decyzję o zatrudnieniu ma odpowiedź na pytanie o mocne i słabe strony na rozmowie kwalifikacyjnej? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.


Ponadto nauczysz się: jak odpowiadać na pytanie moje mocne i słabe. Mocne strony pracownika to temat poruszany na niemal każdej rozmowie kwalifikacyjnej. Jeżeli nie przygotujemy się do tego odpowiednio, możemy stać się niewiarygodni w oczach rekrutera, poza tym improwizowanie w tym przypadku może okazać się złym pomysłem.


Słabe strony to wszystko to, czego nie lubimy, nie potrafimy, co może stanowić piętę achillesową. Aby wyjaśnić szanse, warto wrócić do języka korzyści – to w tym miejscu przed rozmową kwalifikacyjną łączymy swoje mocne strony z wymaganiami firmy i pokazujemy, co dzięki temu da się osiągnąć. Najlepiej jest tak przedstawić swoje słabości, aby zostały one odebrane przez pracodawcę jako mocne strony.


Istnieje kilka możliwych odpowiedzi, które zawsze zadziałają. Niektóre z nich będą odpowiednie tylko w szczególnych przypadkach. Dlatego wybierz odpowiedź, która będzie idealnie pasować do stanowiska, o które się ubiegasz. Najpierw powinieneś zadać sobie pytanie, czy jesteś świadomy swoich wad. Czy wiesz, nad czym powinieneś pracować, aby się rozwijać i być lepszym pracownikiem niż dotychczas?


Ci wybrać odpowiednie stanowisko dla siebie. W przedsiębiorstwach dochodzi do dystrybucji formularzy, spotkań z przełożonymi, analiz i podsumowań. Jak efektywnie przeprowadzić ocenę okresową pracownika? Co zrobić, gdy pracownik osiąga słaby wynik?


Jedna z moich zalet to umiejętność dokonywania realnej oceny własnych możliwości.

Państwo wobec kandydata na stanowisko X. Jak możesz poznać swoje mocne i słabe strony? Szczera i obiektywna ocena swoich atutów i wad to trudna sztuka. Jednak jest to umiejętność wymagana przez Twojego przyszłego pracodawcę i możesz być pewny, że przetestuje ją już podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Codzienne obowiązki pracownika będą polegały na kontaktach z. No i słodycze - to moja słaba strona, bo nigdy nie potrafię się pohamować, mimo że po mnie tego nie widać, a nawet przytyć powinnam a nie umiem.


No i kolejną słabą stroną jest mój Ukochany, przy którym ciężko mi być asertywną i często Mu ustępuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty