Coraz więcej małżeństw w Polsce zawieranych jest z osobami innej narodowości (ok. tysięcy rocznie). Liczba ta będzie z pewnością rosnąć – coraz więcej podróżujemy, wyjeżdzamy na stypendia, lub po prostu decydujemy się na życie w innym kraju. Miłość nie zna granic, więc z pewnością nie powstrzymają jej zawiłe formalności. Warto wiedzieć, że ślub możemy wziąć również w kraju naszego narzeczonego lub narzeczonej.
Zaświadczenie z USC o braku przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa.
Warto również ustalić język, w którym będzie się odbywał. Zgodę na ślub może wydać jedynie biskup. Kapłan zwalnia stronę wierzącą z obowiązujących przepisów prawa kościelnego, dzięki czemu może ona wziąć ślub z osobą wychowaną w innej wierze niż katolicka. Polsce – to warto wiedzieć Z roku na rok coraz więcej osób wstępuje w związek małżeński z osobami innej narodowości. Według statystyk ślub z cudzoziemcem jest zawierany w naszym kraju coraz częściej.
Małżeństwo z obcokrajowcem to zjawisko coraz bardziej powszechne. Proces globalizacji przyczynił się do zmian regulacji prawnych. Jakich formalności należy dopełnić, by zalegalizować związek małżeński z obcokrajowcem?
Konstytucji RP wynika, że obywatel polski nie może utracić obywatelstwa inaczej niż przez zrzeczenie się go. Moje serce zabiło do obcokrajowca. Moją wybranką jest piękna Pani z zagranicy… Otwarcie granic, mobilność podczas zmian pracy, czy wyjazdy na stypendia sprawiły, że śluby z obcokrajowcami stały się niemal codziennością w naszej rzeczywistości. Czy też tak macie, że na myśl o urzędach i stercie papierkowej roboty robi się Wam słabo?
Jednak w tym przypadku muszę powiedzieć, że starach po. Polsce wiąże się z koniecznością skompletowania dokumentów, zarówno przez obywatela Polski, jak i cudzoziemca. Potwierdzenie odbycia nauk przedmałżeńskich.
Ważne, żeby procedurę rozpocząć odpowiednio wcześnie, ponieważ niektóre dokumenty muszą być wydane przez właściwe urzędy w ojczyźnie obcokrajowca lub jeśli nie ma takiej możliwości, przez. Przykładowo jeśli w urzędzie oświadczenie zostanie złożone w dniu lutego, to najwcześniejszy termin ślubu to marca. Twoje serce zabiło dla mężczyzny z innego kraju?
Jeśli poważnie myślicie o ślubie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyście się pobrali. Grunt to sprawnie przebrnąć przez formalności w polskim urzędzie i kościele. Podpowiadamy, co, gdzie i kiedy załatwić. Z księdzem należy ustalić w jakim języku odbędzie się ślub i czy może być obecny na nim tłumacz. Ważne jest to, aby parę miesięcy przed ślubem zorientować się jakie dokumenty będą Wam potrzebne.
W przypadku zawarcia ślubu konkordatowego należy złożyć w świątyni dokumenty, wymagane do zawarcia małżeństwa przez dany kościół lub związek wyznaniowy (np. metryka chrztu, zaświadczenie ukończenia nauk przedmałżeńskich, potwierdzenie odbycia spotkań w poradni rodzinnej, etc.), a także zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego o braku okoliczności. Dla większości Polaków ślub nierozerwalnie wiąże się z białą suknią, a jeżeli jest to ślub kościelny, to na myśl przychodzi nam ksiądz katolicki.
We wszystkich innych religiach, ślub także stawiany jest na bardzo wysokim poziomie- jest to ważny moment w życiu zakochanej pary, a jeżeli towarzyszy im. Prawa cudzoziemca po ślubie z obywatelką Polski. Mój narzeczony jest obywatelem Albanii. Jakie prawa będzie posiadał jako mój mąż ? Co musimy załatwić i czego pilnować ? Granice są otwarte i ludzie chętnie przemieszczają się. Wiąże się z tym rosnąca ilość par mieszanych, gdzie strony pochodzą z różnych krajów.
Skończyły się czasy, kiedy Wanda nie chciała Niemca za męża, dziś Polki chętnie oddają swoje serca Pierrom, Michaelom, czy Helmutom. Coraz częściej na ślubnych kobiercach stają osoby z różnych krajów, z odmiennych kręgów kulturowych. Miłość jest wszędzie i czasem bywa tak, że łączy ze sobą ludzi z różnych końców świata.
Re: Ślub cywilny z obcokrajowcem i pobyt w Polsce.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.