Niestety, rodzice często nie zdają sobie sprawy, że agresja, chwiejność nastrojów, lenistwo dziecka to nie skutek młodzieńczego buntu, ale objawy depresji, poważnej choroby, która niszczy organizm i może doprowadzić do dramatu. Szacuje się, że na tę chorobę cierpi co najmniej proc. Depresja u młodych ludzi to nie problem marginalny.
Problemy młodych ludzi wynikają głównie z braku uwagi, zrozumienia czy wsparcia. Depresję stwierdza się u dzieci (dotyka ona równie często dziewczynki i chłopców) oraz nawet u nastolatków (częściej chorują dziewczęta). Szacuje się, że szeroko rozumiane zaburzenia depresyjne mogą występować nastolatków, a niektóre źródła podają, że objawy depresyjne stwierdza się u blisko co trzeciego nastolatka. Pomimo tego, że depresja to choroba przewlekła, a powrót do optymalnego samopoczucia nie jest prosty, osiągnięcie dobrego samopoczucia jest możliwy.
Objawów depresji nie należy lekceważyć, ponieważ mogą się one pogłębić. Niestety, nie zawsze łatwo ją zdiagnozować, co wiąże się z ryzykiem podjęcia. Mogą to być zaburzenia opozycyjno- buntownicze, zaburzenia lękowe, zaburzenia zachowania, ADH zaburzenia odżywiania, nadużywanie substancji psychoaktywnych.
Czynniki ryzyka depresji u nastolatków. Ryzyko depresji dotyczy w jednakowym stopniu chłopców i. Twoje nastoletnie dziecko jest drażliwe, apatyczne, smutne, ma problemy w szkole i kłopoty z koncentracją? To mogą być objawy depresji u nastolatków. Nie bagatelizuj problemu, wiemy, jak pomóc.
Co więc zrobić, gdy rozpoznamy depresję u syna lub córki? Aby postawić rozpoznanie należy stwierdzić obecność typowych dla depresji objawów. Niestety u dzieci i nastolatków często one nie występują lub nie są tak oczywiste jak u dorosłych. Często natomiast stwierdza się objawy somatyzacyjne, jak wyżej wymienione zmęczenie, bóle głowy czy brzucha. Kryteria rozpoznania epizodu.
Charakterystyka depresji u nastolatków jest inna niż u osób dorosłych. Często na pierwszy plan nie wysuwają się smutek i przygnębienie, ale drażliwość, wybuchy złości i zachowania agresywne np. Jednym z objawów choroby jest wyraźne osłabienie sprawności intelektualnej - nastolatek zaczyna gorzej się uczyć.
Okazuje się, że im większa ilość sodu w moczu (co odzwierciedla jego spożycie), tym poważniejsze są objawy depresji, zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Tendencja jest odwrotna w przypadku potasu. Unikanie słonej żywności na rzecz spożycia potasu może pomóc uniknąć depresji u nastolatków.
Zamiast pomocy młodzi ludzie otrzymują kolejne ciosy, są zasypywani dobrymi radami i pozostawieni sami sobie. Jeszcze niedawno twierdzono, że depresja nie może rozwinąć się w okresie dojrzewania. Tym samym uważano, że problem ten nie dotyczy młodzieży. Dziś wiemy, że to nieprawda i że z depresją zmaga się wielu nastolatków. Stan ten objawia się u nich inaczej niż u dorosłych i często bywa mylony z tzw.
W tej grupie - młodych ludzi depresja jest bardzo poważnym problemem, ma wpływ na każdy aspekt życia nastolatka. Leki stosowane w leczeniu depresji u nastolatków 10. Dostępne formy leczenia szpitalnego 11. Rozdział Leczenie w szpitalu 11. Wskazania do leczenia szpitalnego 11.
Występowanie depresji u dzieci i młodzieży. Na kliniczną depresję cierpi dzieci przedszkolnych powyżej 2-, 3-go roku życia, w grupie dzieci 6-lat oraz do w grupie młodzieńczej. Objawy chorobowe zależą od wieku dziecka i etapu jego rozwoju. U nastolatków najczęściej obserwuje się zmiany zachowania, a u maluchów – objawy somatyczne. U młodszych dzieci diagnoza jest trudniejsza, ponieważ nie potrafią one powiedzieć, co im dolega i dlaczego źle się czują.
Filmy o depresji nastolatków. Szukam konkretnego, jednak nie pamiętam tytułu więc proszę podajcie mi najwięcej ile znacie. Sala samobójców- Dominik uzależnił się od internetu, poznaje Sylwie która chce popełnić samobójstwo, w końcu sam odbiera sobie życie. Bejbi blues-Bohaterką filmu jest niedojrzała 17-latka, która zostaje matką.
Chciała mieć dziecko, bo fajnie jest mieć dziecko.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.