środa, 16 sierpnia 2017

Małżeństwo w islamie wiek

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania. Należy podać wiarygodne źródła, najlepiej w formie przypisów bibliograficznych. Część lub nawet wszystkie informacje w artykule mogą być nieprawdziwe.


Małżeństwo w islamie wiek

Islam, w przeciwieństwie do innych religii, mocno popiera małżeństwo. Nie ma w islamie miejsca dla celibatu, jak to się dzieje na przykład w Kościele Rzymsko-Katolickim, gdzie księża, zakonnice żyją w celibacie. Prorok powiedział „nie ma miejsca dla celibatu w islamie”.


W państwach takich jak Syria i Liban kobieta powinna mieć ukończone lat, w Egipcie i Jemenie powinna mieć co najmniej lat, a w Jordanii, Tunezji i Maroku ukończone lat. Z kolei w Iraku zarówno kobieta, jak i mężczyzna, którzy chcą wstąpić w związek małżeński, muszą mieć ukończone lat. Czy to prawda, że w islamie łatwo wziąć ślub, a jeszcze łatwiej rozwód? Czy muzułmanin może zawrzeć małżeństwo z żydówką? Czy w islamie płaci się za pannę młodą jej rodzicom?


Przeczytajcie, ile jest prawdy w najpopularniejszych stwierdzeniach na temat muzułmańskiego narzeczeństwa, małżeństwa i rozwodu. Ustawę o Prawach Dziecka, która określa minimalny wiek zawarcia małżeństwa jako osiemnaście lat. Islamscy duchowni są zaciekłymi przeciwnikami tej ustawy. Imam Sani, nigeryjski duchowny, wyjaśnił: małżeństwo dzieci w islamie jest dopuszczalne.


W „Koranie” nie ma określonego wieku małżeństwa. I tak na przykła dla świata zewnętrznego i dla Komisji Praw Człowieka, Pakistan ma prawo regulujące minimalny wiek małżeński. Co więcej, nie różni się ono wiele od analogicznych praw europejskich. Jej mąż Thamer przyznaje, że małżeństwo zostało skonsumowane i że miał z nią relacje seksualne, ale jednocześnie uważa, że nie było w tym nic złego, ponieważ Nożud była jego prawowitą małżonką. Zadeklarował, że jeśli sędzia będzie nalegał by się rozwieść, to się zgodzi.


Z tych powodów również do zaręczyn odnoszą się zakazy małżeńskie, które wyłączają niektóre kategorie osób z kręgu przyszłych małżonków. Katalog zawierający przeszkody małżeńskie w islamie jest szeroki. Wyróżnia się: Trwałe przeszkody – takie, które nie mogą przestać obowiązywać na skutek np. Prawo islamskie wprowadza dalsze uściślenia sytuacji kobiet: Na podstawie hadisów Al-Buchariego (które głoszą, że kobieta jest z natury gorsza i niepobożna, nie nadaje się na przywódcę i nie wolno jej rozkazywać mężczyznom) większość społeczeństw muzułmańskich sprzeciwia się obejmowaniu przez kobiety wszelkich ważniejszych stanowisk w polityce, nauce i biznesie. Nigdzie w Biblii nie ma podanego wieku Maryji.


Jest wiek PRZYZWOLENIA na małżeństwo w żydowskim środowisku z tamtych czasów i nie był to nakaz wydawania za mąż jak dzbanki myślą, tylko granica dopuszczalności. Przykładowo Rachela, żona Jakuba wyszła za mąż po latach, odkąd on zobaczył ją jako młodą dziewczynę. Ekskluzywne miejsce dla wyjątkowych kobiet. Poznaj korzyści wynikające z założenia darmowego konta.


Małżeństwo W Islamie - informacje, zdjęcia, materiały video. Generalnie związane jest to z osiągnięciem wieku dojrzałości, tzn. Prawu zwyczajowemu przeciwstawia się prawo cywilne, które w niektórych krajach muzułmańskich określa wiek zawarcia związku małżeńskiego jako lub lat dla mężczyzn i lub lat dla kobiet. Wiek wychodzącej za mąż kobiety czy nawet dziewczyny w prawie muzułmańskim nie jest. Kobieta w islamie, zarówno w rzeczywistości jak i islamskich pismach, jest seksualną zabawką, wymaga częstego bicia, jej głos nie liczy się w sądzie i nie ma praw majtkowych.


Zobacz, co islam faktycznie mówi o kobiecie i czym jest kobieta w islamie zgodnie z naukami teologów islamu. Elementy te określane są terminem rukn (filary, liczba mnoga- arkan), i są one obowiązkowymi elementami każdej umowy małżeńskiej. Odbył się w meczecie, najpierw posłuchaliśmy słów kilka (w języku arabskim i polskim) o tym czym jest małżeństwo w islamie, zostało mi zadane pytanie czy zgadzam się poślubić tego oto kandydata i czy ustaliłam mahr, po czym informacja, że jesteśmy małżeństwem - i tyle. Turcja postrzegana jest często jako państwo dyskryminujące kobiety w życiu politycznym, gospodarczym, społecznym.


Jednak tureckie prawo po wielu zmianach dokonanych na przestrzeni XX i XXI wieku stawia kobietę na równi z mężczyzną. Niestety, zmiany społeczne zachodzą dużo wolniej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty